Переваги СІП-технології

Перевірена часом СІП-технологія будівництва з енергозберігаючих сендвіч-панелей знаходиться в постійному пошуку інноваційних ідей. 

Вдосконалюючи вживані матеріали і використовуючи новітні розробки, СІП-технологія втілює в собі передові досягнення і займає зараз серед всіх будівельних технологій перше місце в світі за швидкістю впровадження.

Традиційна технологія будівництва з дерев'яним каркасом отримала розвиток в Північній Америці в 1950-х роках. Це було пов'язано з широким розповсюдженням особистого автотранспорту і появою можливісті жити не в місті. Будинок в передмісті став реальністю, підкреслюючи статок і благополуччя, втілюючи американську мрію.

Грунтуючись на всіх найпрогресивніших і найраціональніших будівельних знаннях, каркасна технологія швидко змогла забезпечити потрібну кількість доступних комфортних будинків.

З винаходом нових будівельних матеріалів, більш міцних і енергозберігаючих, каркасну технологію було вдосконалено в каркасно-панельну технологію з застосуванням деревних структурних теплоізоляційних панелей. Ці панелі також називають СІП-панелями або сендвіч-панелями. СІП-панельні будинки стали за всіма параметрами перевершувати каркасні будинки - свідченням цього є результати випробувань їх в екстремальних умовах природних катаклізмів (торнадо і землетрусів), а також висновки перевірок авторитетних міжнародних лабораторій.

Маючи значні переваги, СІП-технологія успішно замінює традиційне дерев'яне будівництво, цеглу, бетон та інші матеріали. За останні 30 років ця економічно вигідна, енергозберігаюча та сейсмостійка будівельна технологія підкорила безліч розвинених країн і країн, що розвиваються.

Нижче наведені основні переваги панелей торгової марки Сіпеко®:

Всі будівлі, що зводяться з домокомплектов компанії Сіпеко, екологічно чисті і рекомендовані для людей з проблемами дихальних шляхів, в тому числі хворих на астму.

СІП-панелі дозволено застосовувати для будівництва дитячих дошкільних установ і лікарень.

Сендвіч-панелі Сіпеко мають високі теплозберігаючі властивості - маючи однакову товщину стін дім із СІП-панелей в 8 разів тепліший за стандартний неутеплений будинок з цегли. Для досягнення ідентичного теплоізоляційного ефекту, цегляному будинку необхідно мати 3-и метрові стіни. Витрати, пов'язані з опаленням СІП-панельного будинку, в 6 разів менші за витрати на опалення цегляного.

Завдяки якості конструкцій і специфіці СІП, в будинку немає протягів і відсутні містки холоду.

Навіть дуже холодною зимою будинку досить 2-х годин нагрівання опалювальної системи для отримання в ньому комфортної температури. Будинок при вимкненому опаленні взимку за добу втрачає близько 2оС.

Конструктив будинку має високу ступінь вологостійкості, тому надовго залишаючи будинок взимку можна бути впевненим, що його матеріали не вберуть вологу і не промерзнуть.

Будинок здатний стійко впоратися з перепадами температур від -60 до + 60оС. У будинку з СІП-панелей дуже тепло взимку і прохолодно влітку.

Відмінним доказом високих енергозберігаючих властивостей СІП-панелей є факт отримання деякими європейськими та американськими виробниками сертифіката Energy Star - міжнародного стандарту для енергоефективних споживчих товарів, прийнятого в 1992 році в США в рамках державної програми Міністерства енергетики США та Управління охорони навколишнього середовища. Пізніше до цієї програми приєдналися Європейський союз, Канада, Японія, Австралія, Нова Зеландія і Тайвань. Американський сертифікат і логотип Energy Star можуть отримати виробники, чия продукція в середньому споживає на 30% менше енергії в порівнянні з аналогами рівної функціональності.

СІП-панелі відмінно підходять для будівель з точним контролем температури - холодильників, складів.

З такими високими теплозберігаючими властивостями будівлі з СІП легко справляються без традиційних джерел енергії і можуть бути автономними. Застосування енергозберігаючої коробки СІП-панельного будинку ідеальне для використання в комплексі з іншими сучасними досягненнями в області розробок пасивних будинків.

Виготовлення продукції Сіпеко виконується на американському устаткуванні Greco Acu-Track з використанням високоякісних матеріалів. Вироблені сендвіч-панелі відповідають Міжнародному будівельному коду IRC, який регламентує використання цього матеріалу в малоповерховому житловому будівництві. За умови недотримання норм зазначеного будівельного коду можливе передчасне руйнування конструкцій.

Продукція випускається в заводських умовах виробничого цеху компанії. Безперервно здійснюваний контроль якості в процесі виробництва і в ході зведення будівель гарантують надійність конструкцій і тривалий термін експлуатації будівель.

Характеристики міцності СІП-панелей підтверджено протоколами випробувань, а їхнє виробництво здійснюється відповідно до технічних умов. Компанія має повний пакет документації для будівництва енергозберігаючих будинків з СІП-панелей на території України. Для будівництва в Європі було отримано евросертіфікат.

Монтажні роботи компанія виконує згідно з отриманою будівельної ліцензією.

Максимально скоротити кількість відходів від виробництва СІП-панелей і домогтися чіткого дотримання розмірності панелей допомагають спеціальні програми для розкрою сендвіч-панелей під конкретний проект.

Високі теплоізоляційні властивості СІП-панелей, а також їхня міцність, вологостійкість і зручна розмірність уможливлюють їх застосування для стін, що ненесучих перегородок, підлоги, перекриттів і даху. Тобто, з СІП-панелей можна повністю звести коробку будівлі.

Легкість конструктиву, а вага СІП-панелі не перевищує 20 кг/м2, дозволяє здійснювати швидкісне будівництво без застосування важкої підйомної техніки – це допомагає знизити собівартість об'єкта, дозволяє будувати на ділянках зі складними геологічними умовами та у важкодоступних місцях.

Об'єкти СІП-панельного будівництва можуть мати будь-яку архітектуру, що надає набагато більше варіантів при виборі проекту.

З метою мінімізації термінів і вартості монтажних робіт на об'єкті в заводських умовах проводиться комплектація додаткового кріплення і конструктиву, а також часткова збірка деяких елементів каркасу будівлі.

Транспортування готового до монтажу комплекту будинку на місце збірки не представляє складності ні по часу здійснення, ні в навантаженні-розвантаженні, ні за обсягом - конструктив майбутнього будинку загальною площею до 150 м2 повністю можна перевезти однією єврофурою.

Фундамент для будинку з СІП-панелей полегшений і компактніший, що стало можливим завдяки істотному зменшенню навантаження за рахунок легкості конструкцій. Одним з часто використовуваних надійних і економічних є стрічковий малозаглиблений фундамент з монолітного залізобетону.

У разі, якщо у замовника є своя будівельна бригада, домокомплект нескладно змонтувати своїми силами, використовуючи прикладену інструкцію по збірці. Якщо проект будинку передбачає будівництво мансарди, теплі і, при цьому, не товсті СІП-панелі даху дозволять збільшити житлову площу будівлі.

Стіни будинку з СІП дозволяють скоротити витрати на оздоблювальні роботи завдяки своїй рівній поверхні і відсутності необхідності додаткового вирівнювання. Внутрішнє, зовнішнє оздоблення, покрівельні роботи проводяться із застосуванням будь-яких оздоблювальних і покрівельних матеріалів.

Будівництво будинку з СІП-панелей за вартістю на 30% нижче, ніж при традиційному будівництві з цегли. В той же час, на опалення СІП-панельного будинку витрати в 6 разів менші, ніж для ідентичного по товщині стін цегляного будинку.

Будівництво з СІП є економічно вигідним і ефективним у випадку необхідності зведення в найкоротші терміни теплого мобільного житла в районах ліквідації стихійних лих.

Оселитися в повністю готовому будинку можна через 2-3 місяці.

Фундамент малого заглиблення виготовляється менше тижня.

Комплект коробки СІП-панельного будинку середніх розмірів збирається на об'єкті близько трьох тижнів.

Будівельно-монтажні роботи виконує кваліфікована бригада з п'яти чоловік.

При будівництві декількох однотипних будівель швидкість монтажу кожного можна скоротити до тижня за рахунок однаковості конструкцій, застосування будівельної техніки, збирання великовузлового елементів в умовах виробничого цеху.

Мокрі процеси при СІП-будівництві відсутні, тому немає усадки будівлі і до внутрішніх і зовнішніх оздоблювальних робіт можна братися в день завершення монтажу коробки.

Всі поверхні приміщень в зібраному будинку рівні, не потребують додаткового вирівнювання і повністю готові до оздоблення.

Фактично, будівельне сміття на об'єкті і в самому будинку відсутнє, тому відразу після зовнішнього оздоблення можна братися до ландшафтних робіт.

Фундамент з бетону рекомендовано виготовляти за температури навколишнього середовища не нижче 0оС. Така ж температура допустима і для «мокрого» зовнішнього оздоблення.

Монтаж коробки будинку з СІП і всі інші будівельно-ремонтні роботи через відсутність «мокрих» процесів можна здійснювати в будь-яку пору року.

Будинки з якісних СІП довговічні і міцні, їхні експлуатаційні характеристики навіть для дуже вологих і суворих умов перевищують 80-річний термін.

Будинки з СІП за міцністю перевершують інші дерев'яні будівлі завдяки легкості монолітної конструкції, стійкої до зламу-стиснення.

Грамотно спроектовані будівлі легко витримують максимальні снігові навантаження та сильні перепади температур.

Матеріали конструктиву будинку з СІП-панелей не підтримують розвитку і розмноження мікроорганізмів, через те що не вбирають вологу і, отже, не сприяють появі цвілі та процесу гниття.

У пінополістиролі через його пористу структуру неможливе переміщення вологи, що попереджає випадіння в утеплювачі роси.

Теплоізоляційні панелі, монолітно склеєні на американському устаткуванні, витримують більше 11 тонн на 1 метр погонний панелі при вертикальному тиску і більше 1 тонни на 1 метр квадратний при поперечному тиску.

СІП-панельні будинки, виготовлені на американському устаткуванні Greco Acu-Track, за висновком Американської асоціації виробників і будівельників SIPA, витримують землетрус у 9 балів і є стійкими до найсильніших ураганних вітрів.

З метою відповідності всім вимогам будівельних норм і правил щодо опору вогню СІП-панелі з внутрішньої сторони будівлі оздоблюються плитами гіпсокартону.

Граничний рівень вогнестійкості конструкцій будівлі за умови використання одного шару гіпсокартону становить 30 хвилин, двох шарів - 1 година.

Конструкція змонтованого будинку не дозволяє СІП-панелям деформуватися, а герметичні стики блокують поширення вогню та диму. В місці тривалого контакту з вогнем поверхня OSB-3 прогорає, пінополістирол - плавиться; проте, вогонь матеріали не поширюють.

Діючі українські вимоги пожежної безпеки обмежують поверховість будівель, які зводяться з дерев'яних конструкцій, до двох поверхів з мансардою. При цьому, в країнах, де технологія будівництва з СІП-панелей випробувана впродовж тривалого часу, висота таких будинків досягає п'яти поверхів.

Для досягнення в СІП-панельному будинку достатньо комфортної ізоляції від звуків між приміщеннями, а також від зовнішніх шумів, застосовується як гіпсокартон, так і спеціальні звукоізоляційні матеріали.