Матеріали СІП-панелей
1. Орієнтовано-стружкові плити
Oriented stand board, OSB (англ.) - цей конструкційний і оздоблювальний матеріал для сухих і вологих середовищ відповідає жорстким європейським стандартам і є плоскоспрессованною плитою з орієнтованої дерев'яної тріски.
Для виробництва СІП-панелей компанія застосовує OSB-3 Egger (Румунія) товщиною 10, 12 і рідше 15 мм.
Для виготовлення OSB-3 пласкі тріски хвойних порід дерева (ялина, сосна, модрина) з додаванням тріски листяних порід (береза) довжиною до 140 мм і товщиною 0,6-0,8 мм змішуються з відносно малою кількістю сполучних смол (5-10 %) і укладаються в три шари. При цьому, тріски зовнішніх шарів розташовуються уздовж головної осі, а тріски внутрішнього шару - перпендикулярно їй.
Таке розташування тріски надає OSB-3 особливої міцності, відмінно утримує кріплення (цвяхи, шурупи, скоби) та істотно відрізняє цей матеріал від інших деревних плит, наприклад, фанери і ДСП.
Процес пресування OSB-3 проходить за високої температури й тиску з використанням в'яжучих синтетичних смол і антигрибкових добавок. Сліди присутності синтетичних смол прилади не виявляють вже після закінчення одного місяця з моменту виготовлення.
Такі переваги, як екологічність і універсальність, зручність використання й практичність застосування, дозволили OSB-3 стати досить популярним будівельним матеріалом.
2. Пінополістирол
Спінений пінополістирол - цей широко використовуваний теплоізоляційний матеріал було винайдено світовим лідером хімічної промисловості, компанією Basf (Німеччина) в 1951 році.
Для виробництва СІП-панелей компанією застосовується жорсткий самозатухаючий пінополістирол марки ПСБ-С-25 з щільністю 15 кг сухої речовини / 1 м³ провідних українських виробників.
В якості сировини для виробництва пінополістиролу використовуються гранули стиролу. Полістирольні гранули в ході високотемпературної обробки за допомогою гарячої пари збільшуються в розмірі і, набуваючи круглої форми, перетворюються на спінені кульки. Отримані кульки просушуються та поміщаються в прямокутну блок-форму, де проходить їхня обробка гарячою парою, в результаті якої вони спікаються між собою. Так виходить готовий блок, який розпилюється на плити необхідного розміру.
Пінополістирол є екологічно чистим утеплювачем і не виділяє шкідливих речовин. Протягом 70 років його виробництво проходить постійну модернізацію та дозволяє матеріалу відповідати найсучаснішим вимогам екологічності.
Наприклад, частка стиролу, який не полімеризувався в сировині, зараз становить не більше 0,05% - цей показник в шістдесят разів менший за перші заміри в 1951 році. Більша частина від 0,05% залишкового стиролу випаровується й видаляється протягом виробничого процесу через вентиляцію. Для спінювання гранул стиролу застосовується добавка пороутворювача - пентану, одержуваного з нафти. В ході просушування виготовленої продукції випаровуються надлишки вологи й залишки пентану. Одержуваний в результаті матеріал - полістирол і 95% повітря.
Пінополістирол довговічний - він не змінює своїх властивостей після багаторазових температурних перепадів і тривалого контакту з водою.
Матеріал характеризується низькими щільністю (15-40 кг/м³) та теплопровідністю (0,027-0,040 Вт/м°С), завдяки чому, а також рівнощільності матеріалу в обсязі, можливе зменшення витрат на опалення приміщень до 50%.
Міцність пінополістиролу робить можливим його використання як конструктивного елементу, який здатен впоратися зі значними навантаженнями протягом тривалого часу. Міцність на стискання при 10% лінійній деформації для різних марок становить 65-250 кПа.
При контакті з водним середовищем поведінка пінополістиролу оцінюється з урахуванням водопоглинання і паропроникності. При зануренні у воду на 7-денний термін водопоглинання становить 0,5-1,5% від обсягу. Сорбційна вологість пінополістиролу становить 3-6% в масі. Вкрай мала дифузія водяної пари цього теплоізоляційного матеріалу є причиною неможливості випадіння роси всередині матеріалу. Волога, бич традиційних волокнистих утеплювачів, в пінополістиролі не рухається у зв'язку з ніздрюватістю його структури.
Поведінку матеріалу під час горіння визначають його специфічні властивості, які відносяться до групи самозатухаючих - це сприяє істотному зниженню займистості та розповсюджуваності полум'я. У процесі горіння пінополістиролу утворюються вуглекислий газ і вода, що є характерною ознакою горіння такого органічного матеріалу, як дерево. При горінні виділяється порівняно невелика кількість теплової енергії - близько 1000 МДж/м³. Наприклад, при горінні сухого дерева кількість теплової енергії становить до 8000 МДж/м³, що означає значно менше підвищення температури при пожежі в будинку з утеплювачем з пінополістиролу.
Пінополістирол володіє необхідною хімічною стійкістю та стійкістю до біологічних факторів у вигляді грибків і бактерій, на його поверхні не виникає цвіль.
3. Сполучний розчин для склеювання
Являє собою високоякісний однокомпонентний вологостійкий поліуретановий клей Leeson Polyurethane (Великобританія).
Даний клейовий склад ідеально підходить для виробництва сендвіч-панелей, тому що спеціально розроблений для промислового склеювання теплоізоляційних матеріалів.
Активне поширення поверхнею, нанесення сполуки тільки на один матеріал і вміст надтвердих частинок - гарантія швидкості виготовлення та зниження ціни кінцевого продукту.
Склеювання панелей Сіпеко проводиться під тиском вакуумного пресу на обладнанні Greco Acu-Track.
Лінія склеювання матеріалів без втрати міцності протистоїть широким діапазонами температури (від -40°C до + 140°C) протягом тривалого періоду.
Клей володіє чудовою еластичністю та опором до вологості й розчинників.