Популярна в Європі та Америці канадська технологія набирає популярності й Україні. Адже все більше людей цікавиться питаннями енергозбереження, і насамперед під час будівництва будинку. Канадські будинки мають величезну перевагу порівняно з традиційними технологіями. Мета цієї статті розповісти про технологічні особливості та нюанси, на які варто звернути увагу при виборі будівельної організації:
Каркас канадського будинку
Основа каркасу – сухий клеєний брус. Це дуже важливий елемент конструкції. Якщо взяти вологе або підсушене дерево, то трохи заощадивши спочатку можна зіткнутися з серйозними проблемами в майбутньому. Це і чорна пліснява, і жучки шкідники (шашель), і усушка, і розтріскування. Одним словом, ніколи не погоджуйтеся на вологе дерево, незважаючи на ціну, яка зазвичай у 2 рази менша за сухе. Потім буде дорожче. Завжди цікавтеся у фірми-забудовника, який матеріал вони заклали при розрахунку Вашого будинку. Компанія Сіпэко під час будівництва канадських будинків використовує лише сухий клеєний брус. Такі будинки стоятимуть десятки років. Крім того, всі дерев'яні елементи додатково обробляються антипіренами, що підвищують пожежну безпеку.
Сіп панелі
Не менш важливий фактор, який складається з кількох моментів:
- Умови виробництва. Ми виготовляємо сіп панелі у заводських умовах у власному виробничому цеху на єдиній в Україні американській лінії. Вакуумний прес у порівнянні з гідравлічним забезпечує максимальне склеювання (адгезію). Це є гарантією того, що плита ОСП згодом не відокремиться від пінополістиролу. Зараз на ринку з'явилося багато компаній, які виробляють сендвіч-панелі в гаражі, і використовують матеріали сумнівної якості. Тож при виборі будьте уважні та обережні. Попросіть показати виробництво. Добросовісні виробники ніколи не відмовлять. А наша компанія час від часу влаштовує екскурсії, запрошує засоби масової інформації.
- Плита ОСП-3. У своїй роботі ми використовуємо OSB-3 Egger. Якість підтверджується багаторічною практикою (9 років). Це найкращий варіант плит. На жаль, українські виробники серйозно відстають від європейських, хоча ціна вітчизняних ОСП помітно нижча.
- Пінополістирол є гарним утеплювачем, але при цьому його енергозберігаючі властивості залежать від щільності. Тому не посоромтеся уточнити і цей момент. Компанія Сіпэко застосовує пінополістирол марки ПСБ-С-25 з масою сухих речовин не менше 15 кг/м3. Деякі вітчизняні компанії, бажаючи більше заробити, не соромлячись використовують пінопласт щільністю 9 кг/м3. Сподіваюся, Ви розумієте, що енергоефективність такого канадського будинку погіршується щонайменше вдвічі.
- Клей. Не говоритимемо, чим клеять інші. Ми використовуємо високоякісний однокомпонентний поліуретановий клей європейських виробників Kleiberit (Німеччина) або LPU (Англія). Клей нам поставляють перевірені постачальники, з якими ми вже багато років співпрацюємо.
- Сертифікати. Компанія Сіпэко – єдина організація, яка має сертифікати відповідності. У центрі стандартизації отримано технічні умови, що підтверджують відповідність панелей Сіпэко Держстандарту України.
За 9 років роботи на будівельному ринку України сформувалися професійні бригади монтажників, покрівельників, обробників, електриків, сантехніків, що дозволяє проводити роботи від розробки ескізу до здачі об'єкта в експлуатацію. Якщо Ви плануєте будувати канадський будинок, то кращого забудовника, ніж будівельна компанія Сіпэко, Вам не знайти. Будуйте з нами!