Дах СІП

Дах будь-якої споруди разом із фундаментом та стінами є основною конструктивною деталлю. Вона грає не тільки функціональну роль, але й надає будинку неповторний архітектурний вигляд. Під час підготовки ескізного проекту ми завжди просимо замовників розповідати про їхнє естетичне сприйняття майбутнього будинку і, перш за все, про його покрівлю. Тільки після цього ми пропонуємо, якщо це доцільно, використовувати дах із сендвіч-панелей із застосуванням СІП технології, що відноситься до типу «суміщених» покрівель. Відразу зауважу, що всі існуючі конструкції покрівель індивідуальні у застосуванні, тому їхній вид для конкретної споруди повинен ретельно продумуватись та вибиратися конструктором з урахуванням побажань замовника та професійного досвіду.

Близько 10 років тому до нашої фірми звернулися будівельники, які проводили капітальний ремонт будівлі національного музейного комплексу «Мистецький арсенал». Вони попросили дати пропозицію щодо конструктиву даху. Площа замовлення була понад 10 000 кв. метрів, а «укрити» об'єкт треба було за місяць-два. Надворі вже стояла пізня осінь, коли дощ міняв сніг. За такої погоди вести споруду даху традиційним способом було вкрай трудомістко і технічно складно. Тому нами були запропоновані дерев'яні сендвіч-панелі. Узгодивши із Замовником і, що важливо, з представниками Департаменту пожежної безпеки, за наявності сучасного обладнання, ми замовлення виконали.

У цих екстремальних умовах роботи і виявились основні незрівнянні переваги застосування СІП технології у будівництві дахів. Це і швидкість і простота монтажних робіт, що не потребує високої кваліфікації працівників, надійність виконання, що мінімально залежить від «людського фактора» та від погодних умов. Це також точна геометрія покрівлі та відсутність деформацій, навіть при значних снігових навантаженнях, чудові експлуатаційні якості, що дозволяють отримати додатковий корисний об'єм та максимально експлуатувати весь простір під дахом. При цьому, застосовуючи сендвіч-панель, ми досягли значно кращого, порівняно з «пирогами» традиційних покрівель, показника енергоефективності всього об'єкта.

Думаю, цих аргументів цілком достатньо для того, щоб звернути серйозну увагу саме на СІП технологію для даху. Тим, хто зацікавився цією технологією, я рекомендую обов'язково звертатися до професіоналів. Проектування конструкцій покрівлі повинне здійснюється за допомогою спеціальних сучасних комп'ютерних програм. Тому до початку роботи проектувальнику даху потрібно надати (у кресленнях або фактично обмірах) точну геометрію даху з фіксацією тривимірних геометричних розмірів з точністю до 1 см. А це також можуть зробити лише професіонали. Вибирати для стандартного житла потрібно панель завтовшки не менше 200мм. Прорахунок стропильної системи, що інтегрується в тіло панелей, ведеться традиційним методом з урахуванням розрахункових максимально можливих снігових навантажень та ваги власної конструкції та покрівельного пирога. І обов'язкові вимоги: шви з даху зсередини обов'язково герметизуються спеціальною липкою стрічкою! Вихід теплого повітря з будинку категорично неприпустимий! Зовні шви герметизуються бітумною мастикою, щоб запобігти роздмухування швів між панелями від атмосферної вологи.

Покриття може бути будь-яким: від черепиці (керамічної, металевої, бітумної) до ПВХ мембрани. Вибір його залежить від вирішення вічної дилеми: збігу бажання та фінансових можливостей.