You are currently viewing Энергосберегающий дом СИПэко®

Енергозберігаючий будинок СІПеко®

Енергозбереження у домобудуванні – це комплекс інноваційних та прогресивних будівельних матеріалів та технологій, спрямованих на значне зниження енергоспоживання із традиційних джерел енергії.

Будучи комплексним поняттям, енергозбереження можливе тільки з дотриманням технології на всіх стадіях будівництва: під час монтажу теплої коробки будівлі, при установці герметичних вікон зі склопакетами, при створенні грамотної системи вентиляції та опалення, при установці систем теплої підлоги та додаткових джерел енергії.

Найефективнішим способом досягнення енергозбереження у будівництві є, насамперед, використання теплоізоляційних матеріалів для стін, підлоги та даху будівлі. Тепла та герметична коробка збудованого будинку, будучи захисним бар'єром від зовнішніх кліматичних умов, діє за принципом термоса – перешкоджає віддачі наявного тепла. Такими унікальними теплоізоляційними властивостями мають сендвіч-панелі СІПеко. Цей надтеплий матеріал застосовується у малоповерховому будівництві за північноамериканською (канадською) СІП-технологією.

Традиційна канадська дерев'яно-каркасна технологія набула бурхливого розвитку в США та Канаді в 50-х роках минулого століття, коли для більшості жителів міст з'явилася реальна можливість придбання автомобіля.

Власний будинок у передмісті став не просто ознакою доброго достатку та сімейного благополуччя, а й втіленням американської мрії. Технологія ґрунтувалася на всьому прогресивному та раціональному, що було накопичено століттями при будівництві будівель. Вона забезпечила будівництво великої кількості недорогих, швидкомонтованих і одночасно комфортних будинків. З появою високотехнологічних, енергоефективних і міцніших матеріалів, каркасна технологія вдосконалилася в СІП-технологію із застосуванням деревних структурних теплоізоляційних панелей (Structural Insulated Panel), які отримали назву СІП-панелі або сендвіч-панелі.

Будинки із СІП практично за всіма параметрами стали перевершувати каркасні будинки, про що свідчать проведені перевірки авторитетних міжнародних лабораторій та випробування у природних екстремальних умовах природних катаклізмів (землетрусів, торнадо тощо).

За останні десятиліття переваги американської SIP-технології, якою були вирішені питання енергозбереження, економічності матеріалів та значного скорочення терміну монтажу конструкцій, буквально підкорили холодні та вітряні скандинавські країни, ощадливих англійців та сейсмічно нестабільну Японію, країни Азії та Африки, що бурхливо розвиваються. Постійно прогресуючи, технологія втілює найпередовіші досягнення, успішно замінює традиційне будівництво з деревини, цегли та інших матеріалів, і зараз є найбільш швидко впроваджуваною будівельною технологією у світі.

Будинок із СІП – довговічний, екологічно чистий та комфортний, здатний задовольнити будь-який запит. Технологія дозволяє чітко визначити вартість та терміни робіт до початку їх проведення, а доступність та практичність конструкцій – здійснити будівництво об'єктів будь-якого призначення: від економічних модульних будинків, теплих дач, соціального житла або сервісних будівель до сучасних енергозберігаючих та пасивних екодомів з автономним енергозабезпеченням та з індивідуальною архітектурою та плануванням.

Основні переваги будинку СІПеко:
1. СІП - матеріал для стін, перегородок, підлоги, перекриттів та даху
2. Економія засобів під час експлуатації
3. Екологічно чисті матеріали
4. Економічність будівництва
5. Висока швидкість монтажу
6. Цілий рік будівництво
7. Зведення будівель на складних ґрунтах
8. Будівництво у важкодоступних місцях
9. Сейсмостійкість та стійкість до сильних вітрів
10. Раціональне рішення для постійного автономного енергозабезпечення будівлі

В Україні канадську технологію SIP представляє виробничо-будівельна компанія СІПеко – єдине в країні підприємство, що використовує для виготовлення енергозберігаючих сендвіч-панелей високоякісне сертифіковане обладнання Greco Acu-Track найбільшого та авторитетного у світі постачальника обладнання Midwest Group One, а також висококласних фахівців,які пройшли навчання за кордоном на основі досвіду та новітніх розробок Американської асоціації виробників SIP (SIPA). Це гарантує високу якість конструкцій з сендвіч-панелей, їх надійність і довговічність, високу міцність та енергозберігаючі характеристики.

Сендвіч-панелі СІПеко типу «OSB+пінополістирол+OSB» складаються з двох зовнішніх деревних водостійких орієнтовано-стружкових плит товщиною 10-15 мм і внутрішнього шару пінополістиролу у вигляді плити товщиною 100-200 мм, які склеюються між собою та проходять вакуумне пресування. Монтаж готових панелей
виготовляється за допомогою замків типу «паз-шип» для кріплення по торцях із застосуванням дерев'яного бруса. Цей енергоефективний будівельний матеріал застосовується для стін, перегородок, підлоги, перекриття та даху, тобто для всієї коробки будинку, роблячи його внутрішній простір захищеним від зовнішніх температур.

Крім того, кожне повністю СІП-панельне приміщення перетворюється на самостійний «термос», що дозволяє застосувати у кожному такому приміщенні свою певну температуру та контролювати її.

У канадському будинку СІПеко тепло навіть у найсильніші морози та прохолодно у літню спеку. При однаковій товщині стін такий будинок у 8 разів тепліший за стандартний цегляний будинок. Цегляний будинок повинен мати стіни завтовшки 2,9 метра, щоб досягти такого теплоізоляційного ефекту. Витрати на опалення будинку з СІП у 6 разів менші, ніж на опалення цегляного. Канадський будинок не має містків холоду, а завдяки способу кріплення конструкцій у ньому немає протягів. В умовах суворої зими достатньо 2 годин роботи опалювальної системи, щоб у будинку стало тепло та комфортно. Будинок із СІП надовго залишається прогрітим, навіть при повністю вимкненому опаленні температура в ньому знижується в середньому на 2 градуси на добу. За відсутності господарів будинок не потребує постійного опалення, так як СІП-панелі мають високий рівень вологостійкості матеріалу, тому не вбирають вологу і взимку не промерзають. Будинок легко витримує перепади температури від -60 до +60 градусів.

Ряд американських та європейських виробників СІП-панелей отримали сертифікат Energy Star, який є найкращим доказом визнання цього матеріалу надзвичайно енергозберігаючим.

Energy Star – це міжнародний стандарт для енергоефективних споживчих товарів, прийнятий у США у 1992 році у рамках державної програми Управління охорони навколишнього середовища та Міністерства енергетики США. Країни Європейського Союзу, а також Австралія, Канада, Японія, Нова Зеландія та Тайвань пізніше приєдналися до цієї програми. Мається на увазі, що пристрої, що мають логотип Energy Star, мають середнє енергоспоживання на 20-30% менше від своїх аналогів рівної функціональності.

Перші канадські будинки з енергозберігаючих сендвіч панелей з'явилися в Україні в 2006 році. Але, незважаючи на значні переваги технології, тільки зараз про СІП-панелі почали говорити як про раціональний будівельний матеріал. Причиною нерозуміння нового продукту, як завжди, стала недовіра, що виникає до всього неперевіреного. Аналогічне відношення було до вікон зі склопакетами (також енергозберігаюча технологія), систем теплої підлоги, бітумної черепиці та багато іншого. В даний час на державному рівні розглядається можливість використання економічно вигідної канадської СІП-технології в будівництві соціального житла, що швидко зводиться, у реконструкції старих будівель і дахів, надбудові поверхів над існуючими будинками, спорудженні теплого мобільного житла в місцях ліквідації наслідків лих та надзвичайних ситуацій.

Застосування СІП у передових технологіях екологічного будівництва з метою підвищення енергетичної ефективності будівель найближчим часом стане важливим принципом екологічної програми «зеленого будівництва», що впроваджується в Україні.

З моменту появи СІП-технології в Україні, в Інтернеті розміщено безліч статей про шкідливий вплив матеріалів СІП, про їхню непридатність у будівництві. Зміст подібної інформації спрямовано на появу в читача свідомо неправильних побоювань. Ці статті – захисна реакція на новий, більш просунутий технологічний продукт, який прийшов на світовий ринок і має сенс. Панелі СІПеко відповідають найвищим вимогам екологічної безпеки, які висуваються при будівництві житлових будинків, при їх виробництві використовуються екологічні матеріали. Орієнтовано-стружкова плита на 90% складається з деревини, яка є екологічно чистим матеріалом з усіх інших, що використовуються в будівництві.

У країнах, де СІП-технологія застосовується вже не перше десятиліття, із СІП-панелей будують дитячі дошкільні заклади, школи, лікарні та будинки для людей похилого віку. Канадським будинкам віддають перевагу люди з алергією та астмою – у них легше переносяться ці захворювання. Система оболонки канадського будинку до 15 разів герметичніша, ніж у аналогічних об'єктів, побудованих за дерев'яно-каркасною технологією. Це говорить про повне усунення протягів і поряд із застосуванням системи повітряного опалення дозволяє надійно контролювати клімат і екологічну чистоту повітря в будинку. Завдяки застосуванню у складі СІП деревної плити протягом усього терміну експлуатації у приміщеннях зберігається сухе повітря. Технологія SIP також передбачає екологічне та безвідходне виробництво, чисте будівництво без засмічення ґрунту дрібним будівельним сміттям, збереження навколишнього середовища завдяки використанню деревини як будматеріалу, що відновлюється природою.

Використання спеціальних програм виготовлення СІП-панелей під конкретний проект надає їм точних розмірів і скорочує до мінімуму кількість відходів виробництва. Розмір, міцність та теплоізоляційні властивості панелей СІПеко дозволяють використовувати їх для зведення всієї коробки будинку. Архітектура об'єктів СІП-будівництва практично не має обмежень і надає можливість доступно втілити в життя найвишуканіші проекти. Оскільки будівля з енергозберігаючих сендвіч-панелей має властивість збереження тепла, архітектура дозволяє збільшити внутрішній простір будинку і зробити його більш просторим, використовуючи екологічно чисті матеріали.

Панелі СІПеко виробляються згідно з технічними умовами ТУ У В.2.6-20.2-34750790-001:2007 «Панелі дерев'яні теплоізоляційні «СІПеко», погодженим з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державною санітарно- пожежної безпеки МНС України. Монтаж будівель здійснюється на підставі державної ліцензії на виконання будівельних робіт.