Що потрібно, щоб збудувати енергозберігаючий будинок своїми руками? Потрібно зовсім небагато: бажання, розуміння технології та порівняно невеликий бюджет. Отже, по порядку:
- Бажання будь-якої розсудливої людини побудувати енергозберігаючий будинок цілком зрозуміло. Ціни на енергоносії неухильно зростають, збільшення доходів бажає кращого.
- Канадська технологія будівництва дозволяє досягти максимального енергозбереження за рахунок застосування особливого матеріалу – сіп панелей. При створенні закритого контуру (стіни та стеля із сіп) енергоефективність збільшується в рази.
Ось конкретний приклад з нашої практики, як замовник всього за півроку пройшов шлях від розробки проекту до робіт з внутрішнього оздоблення.
Будівництво енергозберігаючого будинку
У травні 2015 року до нас звернувся чоловік із Донецького регіону. Після початку військових дій він вирішив із сім'єю переїхати до Одеської області. До цього він продав квартиру та купив ділянку під Одесою. Клієнт виявився просунутим і знаючим, цікавився енергозберігаючими технологіями і після детального моніторингу виробників сіп панелей зупинив свій вибір на компанії Сіпэко. В результаті в нашої компанії був замовилиний комплект енергозберігаючого будинку. Бригаду будівельників наш замовник привіз із собою з Донецької області.
Було розроблено проект загальною площею 150 м2. Додатково був передбачений навіс для двох автомобілів та майстерня.
Монтаж стін
Після того як було зроблено стрічковий фундамент та залито чорнову підлогу, розпочався монтаж стін енергозберігаючого будинку. Стіни зводилися дуже швидко завдяки тому, що брус був вставлений у виробничому цеху. Один із наших фахівців здійснював шеф-монтаж. Будівельники виявилися тямущими хлопцями, тому стіни були змонтовані лише за 3 дні.
Ще кілька днів знадобилася для встановлення внутрішніх каркасних перегородок. А потім приступили до перекриття сіп панелями.
Кроквяний дах
Стеля із сіп панелей разом зі стінами дозволила сформувати енергозберігаючу коробку будинку. Горищне приміщення в житлових цілях не передбачалося експлуатувати, тому вибір кроквяної системи даху став оптимальним.
Після зведення «крокви» дах був накритий металочерепицею. Фасадні роботи передбачали нанесення штукатурки, а перед цим було проведено додаткове утеплення 5см пінополістиролу. Після такої «шуби» енергоефективність ще підвищилася. Взимку в кімнатах було тепло та комфортно. Про що замовник неодноразово згадував у повідомленнях на Фейсбуці. При цьому будинок обігрівався лише електроконвекторами.
Таким чином, лише за півроку Ви зможете стати власником справжнього енергозберігаючого будинку. При цьому побудувати будинок своїми руками – справа більш ніж реальна. Як то кажуть, було б бажання, а інформації зараз достатньо. Будуйте з нами!