При будівництві нового будинку кожен замовник виходить з того, щоб максимально ефективно використовувати ліміт фінансування, що є у нього, і, при цьому - не втратити задумані розміри і споживчі особливості цієї споруди.
Тому з першої ж зустрічі із Замовником фахівці Сіпэко і насамперед архітектори та менеджери намагаються вловити ту золоту середину, яка могла б відповідати його побажанням. А відповідь на найпоширеніше питання: «Почём у вас стоит дом построить?» залишають по можливості на потім.
Кропотлива робота із Замовником щодо з'ясування його побажань та можливостей логічно призводить до ситуації, за якої вдається настільки оптимізувати проект будинку, що всі витрати на кожному етапі зводяться до мінімуму. І зараз, на конкретному прикладі, ми покажемо: як можна побудувати добрий будинок і при цьому вкластися у мінімальний бюджет.
До компанії Сіпэко звернулася замовниця, яка захотіла збудувати будинок для постійного проживання, а отже – комфортний за площею та теплий. Будинок уявлявся з високою просторою залою, спальнею, туалетом не менше 4 кв. метра, кухнею, каміном та подібними побажаннями та уявленнями немаленького котеджу. Вдалося дізнатися, що бюджет на будівництво всієї цієї споруди, вже готової до проживання, становив в еквіваленті лише 13 тисяч доларів США. При цьому періодичні підтоплення дачної ділянки вимагали побудувати високий фундамент та ганок із навісом.
Застосування пальового фундаменту
Відомо, що в цій ситуації пальовий фундамент – найдешевший. Тому одразу вибір було зроблено на його користь. А щоб досягти ще більшої економії, замість металевих оцинкованих паль було залито монолітні бетонні палі. Після уточнення та узгодження всіх деталей було прийнято рішення побудувати будинок із сендвіч-панелей товщиною 160 мм. Причому й стіни та дах. Зазвичай ми рекомендуємо для даху використовувати панелі завтовшки 200. Але бюджет зобов'язував...
Коли дуже хочеться до максимально обмеженої бюджетом житлової площі додати ще хоч трохи житлового простору, то на допомогу приходить таке поняття як «антресоль». В даному випадку, антресоль дозволила у просторі, який не використовується, горища розмістити практично повноцінну спальню. А друге світло зорово збільшило простір. Завдяки цьому, будинок здається набагато більшим, ніж є насправді.
Оздоблення фасаду металом
Ще дуже важливий маневр, що зберігає, був здійснений при фасадних роботах. Оздоблення фасаду металом «під дерево», вкотре підтвердило, що є найбюджетнішим варіантом фасадного оздоблення. Адже листи металу, наклеєні на сіп панелі у виробничому цеху, виявилися дешевшими, ніж найпопулярніший оздоблювальний матеріал – штукатурка «Короїд».
Теплий контур будинку
Будинок був накритий недорогою, але якісною вітчизняною бітумною черепицею. З даху – організований водосток. Поставлені добротні вікна з шести камерним профілем та вхідні двері із СІП (міцні та теплі). В результаті вдалося в плані енергозбереження та тепла зробити контур будинку закритим. Таким чином, будинок виявився готовим до зими вже за 1,5 місяці від початку робіт над проектом. При цьому ми постаралися зробити все можливе, щоб укластися в наявний бюджет та в стислий термін.