You are currently viewing Сэндвич-панели СИПэко – выбор канадской строительной технологии

Сендвіч-панелі СІПеко – вибір канадської будівельної технології

Стереотипи змінюються, пріоритети залишаються. Канадська будівельна SIP-технологія є об'єктом постійного обговорення.

Привезена в Україну лише 14 років тому ця відома в усьому світі вже кілька десятків років технологія капітального малоповерхового енергозберігаючого домобудівництва надала українському замовнику право знати: збудувати надійний комфортний будинок можна економічно та швидко, а прийняти відповідальне рішення про будівництво стало легше.

Втіливши в собі інноваційні рішення, канадська SIP-технологія проста та універсальна, процес будівництва контрольований та пізнавальний. СІП – прогресуюча будівельна технологія та вбирає в себе найкращі з досягнень сучасної науки, у тому числі низку нанотехнологій.

Присвятивши статтю короткому огляду канадської SIP-технології будівництва, не вдаючись у докладний опис задіяних у ній раціональних інноваційних рішень, не перераховуючи всіх досягнутих нею переваг, не торкаючись теми показової якості продукції СІПЕКО, слід виділити її характеристики.

Низька вартість будівництва

Будучи сучасною технологією, канадська SIP-технологія малоповерхового домобудівництва встигла чудово зарекомендувати себе у всьому світі завдяки використаним інноваціям, які торкнулися не тільки якості, екологічності та термінів здавання будинків, але й економічності.

Вартість будівництва канадського будинку, включаючи вартість розробки конструкторської документації, виготовлення домокомплекту, його доставки та монтажу на об'єкті, порівнянна з вартістю традиційного каркасного домобудівництва, при цьому технічні та експлуатаційні параметри будівлі, що досягаються, багаторазово перевершують параметри ідентичних будівель з інших матеріалів.

Високі енергозберігаючі властивості

Панелі СІПеко відрізняють високі енергозберігаючі характеристики - здатність канадського будинку зберігати отримане тепло дозволяє за показниками економічності енергоспоживання перевершувати звичайні цегляні та бетонні будинки мінімум у 6 разів. Таке зниження експлуатаційних витрат справді є дуже суттєвим плюсом в умовах постійного зростання цін на енергоносії.

Ця головна відмінність теплоізоляційних СІП-панелей СІПеко дала можливість досягти колосальної економії коштів при організації повного або короткочасного (аварійного) автономного енергозабезпечення будівель. Саме тому сендвіч-панелі є ідеальним матеріалом для створення пасивного будинку, який не залежить від традиційних джерел енергії.

Ряд американських та європейських виробників SIP-панелей отримали сертифікат Energy Star, який є найкращим доказом визнання цього будівельного матеріалу надзвичайно енергозберігаючим.

Екологічність матеріалів

Вихідними матеріалами для виготовлення панелей СІПеко є орієнтовано-стружкова плита OSB-3 в якості зовнішньої оболонки сендвіча з двох сторін, пінополістирол як утеплювач між ними, спеціальний сполучний склад поліуретановий, що надає готовій панелі виняткову міцність. Для кріплення по торцях панелей застосовується клеєний дерев'яний обв'язувальний брус. Для перекриттів – дерев'яна двотаврова балка. Орієнтовано-стружкова плита – продукт деревного походження, утворена пресуванням прямокутної тріски в умовах високого тиску та температури з використанням склеювальної водостійкої синтетичної смоли. Пінополістирол екологічно чистий матеріал, що має винятково високі теплозберігаючі характеристики. Сполучний розчин є клейовим складом на водній основі, нешкідливий у застосуванні.

Швидкомонтованість конструкцій незалежно від пори року

Стислі терміни будівництва – від вибору готового проекту або розробки індивідуального проекту до завершення обробки змонтованого канадського будинку потрібно всього три-чотири місяці, залежно від обсягу робіт, що виконуються. Такі стислі терміни дають можливість замовнику контролювати весь комплекс робіт, що проводяться, без тривалих витрат особистого часу.

Виробництво сендвіч-панелей СІПеко, повна комплектація коробки будинку, доставка домокомплекту на об'єкт та його монтаж триває менше місяця. Стрічковий фундамент виготовляється в період виробництва конструктиву та підготовки комплекту будинку. Решта часу відводиться на монтаж вікон, дверей, сходів, розведення електричних та інженерних мереж, проведення зовнішньої та внутрішньої обробки. Можливість складання у виробничому цеху деяких елементів каркасу та великих вузлів будівлі (габаритні стінові елементи, слухові вікна та ін.), а також павільйонів, кіосків, побутівок, будинків на воді скорочує вартість монтажу та термін робіт на об'єкті.

Відсутність потреби у потужному фундаменті

На відміну від споруд, що будуються за традиційними технологіями, будівлі із сендвіч-панелей СІПеко не вимагають зведення складного та дорогого фундаменту. Міцні конструкції із СІП мають відносно легку вагу — 1 метр квадратний сендвіч-панелі без урахування кріплення та каркасу важить близько 15 кілограмів. Завдяки цьому їх монтаж здійснюється на стрічкових або стовпчастих фундаментах, невеликих фундаментних блоках. Термін виготовлення таких фундаментів суттєво менший, а вартість нижча.

Мобільність та автономність будівництва

Комплекти канадського будинку - це всі елементи каркасу: сендвіч-панелі стін, перегородок, підлоги, перекриттів та даху, клеєний дерев'яний обв'язувальний брус, двотаврові дерев'яні балки перекриттів, а також необхідне кріплення, монтажна піна та герметики. Перед відправкою на об'єкт домокомплект повністю формується на виробництві, одержує відповідні маркування для прискорення процесу збирання.

Монтаж домокомплекту на будівельному майданчику здійснює бригада з 3-5 осіб без застосування важкої будівельної техніки та механізмів. Така техніка використовується при монтажі зібраних у виробничому цеху великих вузлів будівлі для прискореного будівництва, наприклад, при спорудженні котеджного містечка.

Канадська SIP-техноголія ідеально зарекомендувала себе при точковій забудові в інфраструктурі населеного пункту, що склалася, при реконструкції старих будівель, в архітектурних і археологічних пам'ятниках і заповідниках, на складних грунтах, майданчиках на інженерних комунікаціях і шляхопроводах.

Зведення канадських будинків з будь-якими технічними та експлуатаційними характеристиками можливе без прив'язки до енергетичних потужностей в ізольованій, віддаленій, важкодоступній місцевості, у складних чи обмежених умовах монтажу.

Універсальність сендвіч-панелей

Залежно від вимог, що висуваються до будівлі, споруди з енергозберігаючих сендвіч-панелей можуть бути виготовлені в будь-яких архітектурних формах, для їх внутрішньої та зовнішньої обробки застосовуються всі існуючі призначені для цього матеріали.

Канадська SIP-технологія малоповерхового будинку, універсальна для всіх типів будівель, в Україні використовується для будівництва будь-якого призначення не більше 3 поверхів. Світова практика – до 5 поверхів.

Цільове призначення енергозберігаючих будівель з СІП багатогранне: житлові енергозберігаючі будинки будь-якого класу (пасивні будинки з автономним енергозабезпеченням, котеджі та таунхауси, модульні будинки з подальшою добудовою модулів, будинки на воді, теплі дачі), медичні заклади та спортивні сади, школи, спортивні зали, лікарні, будинки для людей похилого віку, церкви, будівлі для туризму, відпочинку та розваг (готелі, мотелі, бази відпочинку, мисливські будиночки, сауни), будівлі комерційного та промислового призначення (офіси, ресторани, магазини, торгові павільйони, кіоски, склади, цехи, ангари, промислові холодильники), сільськогосподарські будівлі (тваринницькі споруди, ферми, теплиці, овочесховища, цехи, склади), підсобні споруди, будівлі для автосервісу (гаражі, СТО, мийки).

Сендвіч-панелі СІПеко широко використовуються для проведення реконструкції існуючих будівель та дахів (надбудови, прибудови, заміна елементів будівлі) – існуючий фундамент витримує навантаження, що створюється легким, але міцним будівельним матеріалом.

Завдяки простоті монтажу невеликих канадських будинків та будівель з простими архітектурними формами замовник може зібрати повністю підготовлений домокомплект самостійно з використанням інструкції зі збирання або скористатися послугою шефмонтажу.

Використання металевого каркасу дозволяє за допомогою панелей СІПеко зводити великогабаритні швидкомонтовані будівлі (ШМБ) будь-якої складності, включаючи промислові будівлі, торгові центри, спортивні комплекси, офісні будівлі, склади, ангари, сховища сільськогосподарського призначення. У процесі експлуатації таких будівель досягнуте за рахунок теплоізоляційних панелей енергозбереження істотно знизить витрати на обігрів і охолодження приміщень.

При більш глибокому вивченні канадської SIP-технології будівництва беріть до уваги багаторічну світову практику використання SIP-панельних конструкцій, новітні розробки Американської асоціації виробників SIP (SIPA), а також вагомий досвід, накопичений закордонними виробниками СІП-панелей, будівельниками та кінцевими споживачами вже не одне покоління.

Сьогодні в Україні серед замовлень енергозберігаючих канадських будинків не лише приватні житлові та нежитлові будівлі різного призначення, а й низка державних. Наразі Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробляє програму запровадження цієї швидкісної будівельної технології для вирішення питань економічного соціального житла, а також мобільного житла у місцях надзвичайних ситуацій.