Основні критерії житлового будівництва, орієнтованого на широкі верстви населення, - швидкість будівництва будинків, їх високі енергозберігаючі характеристики, комфортабельність проживання та доступність.
Інноваційна північноамериканська технологія будівництва доступного житла Structural Insulated Panels з використанням структурних теплоізоляційних панелей, що представлена в Україні компанією СІПеко, повністю відповідає цим вимогам і нині активно впроваджується у практику малоповерхового будівництва.
Будинки з SIP-панелей визнані найкращою будівельною конструкцією з погляду економії енергії, матеріалів, технічних засобів, робочої сили, часу будівництва та, зрештою, фінансових витрат. Модульні конструкції значно спрощують і прискорюють процес будівництва будинків, а навички монтажу робітники можуть освоїти за кілька днів.
Експлуатаційні витрати і особливо витрати на опалення цих будинків у багато разів нижчі в порівнянні з цегляними та бетонними будинками, що дуже суттєво в умовах постійного зростання цін на енергоносії. Житлові масиви вимагають прокладання дорогих теплових мереж, т.я. використовуються автономні системи опалення, що використовують газ, електрику, інші види палива. Цілком ліквідуються втрати тепла, що супроводжують його транспортування. Системи каналізації та водопостачання при будівництві котеджів також можуть мати автономний характер.
Швидкопобудовані будинки із структурних теплоізоляційних панелей служать понад сто років. Вони витримують перепади температур від -60 до +60 градусів, максимальні снігові навантаження, ураганні вітри швидкістю 250 км/год і землетрусу силою 9 балів. У них можна жити комфортно навіть у найекстремальніших природних умовах. Будівництво котеджів та інших будівель таких сендвіч панелей активно ведеться у всіх регіонах — від тропіків до арктичних широт. За останні кілька років кількість будинків, збудованих із цього матеріалу, зросла вдвічі. SIP - будівельна технологія, що найбільш швидко впроваджується у світі.
Суть нової технології будівництва в тому, що на висококласному обладнанні, яке виготовляється компанією Мідвест (США), роблять панелі, з яких виготовляються модульні елементи будівлі – підлога, стіни, перекриття, дах. З готових частин будь-яка будівля збирається надзвичайно швидко. Бригада робітників може змонтувати коробку будинку за лічені дні без використання дорогої вантажопідйомної техніки. Монтаж модульних будівель можна проводити цілий рік і за будь-якої погоди.
У будівлях , які швидко зводяться, великої площі (спортзали, торгові центри, склади) поєднання структурних теплоізоляційних панелей з металевим або дерев'яним каркасом дозволяє створити виключно економічну, теплу і міцну конструкцію. Модульні панелі також є неперевершеним матеріалом для будівництва дахів, надбудови мансардних приміщень у будинках будь-якої поверховості та реконструкції будівель.
Легкі конструкції дозволяють зводити будинки на фундаментах дрібного залягання, що дає додаткову економію фінансових витрат та часу будівництва.
Модульним будинкам можливо надати найрізноманітніший, навіть незвичайний архітектурний вигляд. Вони легко модернізуються та перебудовуються. При їх проектуванні застосовують спеціальні комп'ютерні програми, що дозволяють точно розрахувати всі конструкційні елементи і забезпечити максимальну економію будівельних матеріалів. Технологія будівництва будинку дозволяє використовувати у зовнішній та внутрішній обробці будь-які матеріали, включаючи цеглу, сайдинг, дерево, штукатурку. Всі інженерні системи встановлюються так само, як у будинках з дерев'яним каркасом.
Модульні панелі - це вдосконалений тип дерев'яно-каркасного домобудівництва, який отримав міжнародне визнання та пройшов відповідну перевірку та сертифікацію.
Враховуючи ціни на енергоносії, що постійно зростають, вже в найближчі роки модульні сендвіч-панелі стануть широко поширеним матеріалом у малоповерховому будівництві. Проведені у різних країнах численні тестування СІП-панелей переконливо довели високу актуальність цього матеріалу для малоповерхових будівель.