You are currently viewing Канадские дома по СИП-технологии

Канадські будинки з СІП-технології

Канадские дома

Сьогодні будівництво будівель з використанням СІП (структурна ізольована панель) користується популярністю. Технологія будівництва, що передбачає використання цих панелей, втілює передові досягнення в будівництві і має широкий перелік переваг.

Зверніть увагу на той факт, що СІП-технологія не є альтернативою традиційної каркасної. Майже завжди панелі використовуються при малоповерховому будівництві.

Технологію зведення споруд із застосуванням панелей, а також вже збудовані за їх допомогою будинки, часто називають канадськими.

СІП - основна інформація про матеріал

Якщо вас зацікавив будинок за канадською технологією, слід спочатку розглянути особливості використаних при будівництві СІП, а також процес їх виробництва. У переважній більшості випадків така панель є конструкцією, що складається із трьох шарів. Перший і третій – орієнтовано-стружкова плита (ОСП). Другий – утеплювач, вклеєний між плитами під тиском. Як правило, ним є листовий пінополістирол (ПСБ).

Будівлі, зведені за канадською технологією, характеризуються міцністю та довговічністю. У таких будівлях силовим каркасом є дерев'яний брус, який замком "паз-шип" з'єднує поруч, що знаходяться СІП-панелі.

При цьому важливо уточнити, що сама собою ОСП не зможе витримувати великі навантаження, а також легко згинається і втрачає стійкість. А у випадку з ПСБ ситуація така, що він досить крихкий і абсолютно не підходить для використання як матеріал стін.

Однак, якщо об'єднати їх у сендвіч-конструкцію, тобто створити СІП, вийде напрочуд міцна монолітна конструкція, яка при цьому має надвисокі теплоізоляційні властивості. Готові панелі легко витримують значні навантаження, оскільки наявність у конструкції ПСБ змушує обидва листи ОСП працювати під навантаженням одночасно.

Експлуатаційні якості та переваги СІП

Канадський будинок, який був зведений з використанням СІП, відрізнятиметься міцністю та довговічністю, оскільки панелі витримують поздовжнє навантаження не менше 10 тонн на 1 погонний метр, а при поперечному вигині – не менше 2 тонн. Враховуючи, що в більшості випадків розрахункове тимчасове навантаження становить 150 кг/м², а снігове рідко буває вище 180 кг/м², СІП матиме дуже великий запас міцності.

Зведений з використанням СІП канадський будинок матиме безліч переваг. На окрему увагу заслуговують такі факти:

  • Панелі характеризуються високими теплозберігаючими характеристиками.
  • Враховуючи невелику товщину сендвіч-панелей, збільшується кількість корисної площі під час будівництва.
  • Монтаж "коробки будинку" займає 1-2 тижні, а розпочинати будівництво можна на фундаменті, який встановлюється протягом доби із застосуванням гвинтових паль.
  • З огляду на малу вагу СІП не потрібно займатися питанням оренди важкої будівельної техніки. У свою чергу це дозволяє заощадити на будівництві та транспортуванні будматеріалів.
  • Канадські будинки можна будувати будь-коли, оскільки вони не дають усадки. Займатися оздобленням приміщень можна відразу після закінчення будівництва.

Що потрібно враховувати, вирішивши збудувати канадський будинок за СІП-технологією

Якщо вас цікавить можливість будівництва канадського будинку із застосуванням СІП, зверніть увагу, що цей будівельний матеріал має кілька слабких сторін. Важливо помітити, що всі вони так чи інакше пов'язані зі схожими технологіями будівництва.

Наприклад, що захищають конструкції відрізняються високою горючістю, але це стосується будь-яких дерев'яних будівель в цілому. Що стосується безпосередньо СІП, їх горючість не вище, ніж у інших будівельних матеріалів з деревини. Те саме стосується вимоги до ефективної припливно-витяжної вентиляції в будинку, так як огороджувальні конструкції не пропускають повітря через щільний шар пінопласту всередині СІП. Це слабка сторона не лише канадських панелей, а й багатьох інших каркасних та цегляних будинків.

Якщо вас зацікавила канадська технологія будівництва, більш детальну інформацію про СІП та процес будівництва будинків можна дізнатися, звернувшись до фахівців нашої компанії.

Залишити відповідь